Cenny sparing

Wczoraj piłkarze Znicza rozegrali sparing z drużyną Widoku Skierniewice. Mecz zakończył się naszym zwycięstwem 4-2. Dwie bramki zdobył Kamil Biernat oraz Franciszek Ratajczyk. Asysty przy bramkach zaliczyli; Konrad Dzitkowski, Piotr Dąbrowski oraz Patryk Lenard. W rozwinięciu krótka relacja ze spotkania.

Drużynie Widoku Skierniewice dziękujemy za grę oraz życzymy sukcesów w następnych spotkaniach !

Pierwsza połowa nie obfitowała w wiele sytuacji podbramkowych. W pierwszych minutach dobrze interweniowali nasi obrońcy. Pierwszą groźną akcję w meczu stworzyli goście, jednak świetną paradą bramkarską popisał się Eryk Burzyński. W 12 minucie strzał głową zawodnika z Skierniewic powędrował obok bramki. Nasi zawodnicy zaatakowali w 16 minucie. Jednak po indywidualnej akcji Piotra Dąbrowskiego piłkę na róg zbił bramkarz gości. 3 minuty później w sytuacji sam na sam stanął zawodnik gości, jednak znów na posterunku był Eryk Burzyński. Pod koniec I części gry strzał na bramkę oddał Michał Kozaczkow jednak futbolówką nieznacznie powędrowała nad poprzeczką.

Druga połowa rozpoczęła się od ataków Znicza. Dwie minuty po przerwie Wiktor Oder zagrał do Kamila Biernata jednak strzał napastnika Znicza obronił bramkarz. Na efekty ataków nie trzeba było długo czekać. W 4 minucie po przerwie po indywidualnej akcji na prowadzenie Znicza wyprowadził Franciszek Ratajczyk. Dwie minuty później Patryk Lenard zagrał idealnie do Kamila Biernata który nie pomylił się i podwyższył wynik spotkania. Po zdobyciu dwóch bramek w szeregi żółto - czerwonych (w meczu niebieskich :)) wkradło się lekkie rozluźnienie. W 35 minucie rzut wolny egzekwowali piłkarze Widoku, piłka trafiła do zawodnika gości który zdobył bramkę kontaktową. W ciągu następnych minut dwukrotnie dobrze w bramce zachował się Jakub Merkler zażegnując niebezpieczeństwo. W 46 minucie Hubert Wasilewski podał do Wiktora Odera, jednak strzał pomocnika powędrował obok bramki. Pod koniec II kwarty Znicz zdobył 3 bramkę. Konrad Dzitkowski zagrał do Kamila Biernata ten urwał się na prawej flance i zdobył swoją drugą bramkę w meczu.

W III kwarcie znów podopieczni trenera Adama Mrówki ruszyli do ataku. Na posterunku był jednak bramkarz Widoku broniąc strzały Kamila Biernata (w tym jeden bardzo ekwilibrystyczny i widowiskowy), Michała Milczarskiego, Huberta Wasilewskiego oraz Franciszka Ratajczyka. Napastnika Znicza doskonałą okazję miał w 50 minucie. Na bramkę uderzył zawodnik testowany, bramkarz odbił piłkę przed siebie jednak dobitka Franka była nieskuteczna. Jednak sześć minut później już się nie pomylił i wykorzystał podanie Piotra Dąbrowskiego. W następnych minutach swoich szans szukali: Piotr Dąbrowski, Michał Kozaczkow oraz Franciszek Ratajczyk. W ostatnich sekundach znów wkradło się lekkie rozluźnienie które wykorzystali goście strzelając bramkę na 4-2.

Podsumowując to było dobre spotkanie w naszym wykonaniu. Drużyna Widoku postawiła nam trudne warunki, dobrze rozgrywając swoje akcje. Należy pochwalić każdego z zawodników. Dobrze zaprezentował się zawodnik testowany który wniósł wiele w grę naszego zespołu zarówno w ofensywie jak i defensywie. U chłopców było widać duże zaangażowanie w grę i wolę walki. I to u każdego z zawodników ! Miejmy nadzieję, że tak samo będzie w następnych spotkaniach bo niekiedy nam tego brakowało ! :)