Szkoła Futbolu Wilanów rozbita!

11 września w V kolejce Ekstraligi Juniorów Młodszych Znicz Pruszków na własnym stadionie podejmował beniaminka tej ligi SF Wilanów. Mecz zakończył się wynikiem 9:0 dla naszych podopiecznych.

Pierwsza połowa była pod całkowitym panowaniem Żółto-Czerwonych. Zawodnicy trenera Tomasza Matuszewskiego od początku narzucili swój styl gry nie dopuszczając rywala pod swoje oblicze bramkowe. Jedynym zagrożeniem ze strony przeciwnika były rzuty wolne, lecz nasza defensywa nie dała się zaskoczyć. Mieliśmy bardzo dużo sytuacji bramkowych, lecz w pierwszej odsłonie spotkania wykorzystaliśmy tylko jedną z nich. W 15 minucie mecz, po dobrym wejściu z piłką w pole karne bramkę zdobył Olivier Aleksander. Od tamtego momentu próbowaliśmy ustrzelić rywala po raz drugi, niestety nie udało się nam tego dokonać i po gwizdku arbitra schodziliśmy z zaledwie jednobramkowym prowadzeniem.

Druga połowa to już całkowita dominacja naszych zawodników. Rywale nie stworzyli żadnej akcji zagrażającej naszej bramce, natomiast my zrobiliśmy to, czego nie potrafiliśmy zrobić w I połowie. W 45 minucie ze środka pola na lewą nogę zszedł Szymon Śmieciński i mocnym precyzyjnym strzałem po ziemi rozwiązał worek z bramkami. Kolejne budowanie akcji przyniosło efekt w 58 minucie. Po strzale Krystiana Mianowicza piłka odbija się od zawodnika gości, mija bramkarza i wpada do bramki, 3:0. 65 minuta, dośrodkowanie z lewego skrzydła, w polu karnym piłkę głową trąca Franciszek Ratajczyk i piłka wpada w długi róg bramki. 5 minut później trafienie zalicza Jakub Wszałkowski i finezyjnym strzałem pokonuje bramkarza gości. W 73 minucie meczu kapitalnym uderzeniem popisał się Krystian Mianowicz. Po jego strzale piłka zatrzymuje się w okienku bramki Wilanowa. 6 minut później po centrze z rzutu rożnego swoją premierową bramkę w barwach Znicza zdobywa Kacper Pyrek, który pewnym mocnym strzałem z głowy podwyższył na 7:0. W drugiej minucie doliczonego czasu gry na strzał z dystansu zdecydował się Kacper Kucharek, uderzenie wyłamało ręce bramkarza gości i wpadło do siatki. Ostatnie sekundy meczu i po faulu bramkarza Szkoły Futbolu Wilanów na naszym zawodniku arbiter gwiżdże jedenastkę. Do piłki podchodzi Franciszek Ratajczyk i pewnym strzałem w lewy róg bramki podwyższa na 9:0, od razu po tym sędzia spotkania kończy mecz. Sam wynik cieszy oko, gra także zasługuje na pochwały, a szczególnie druga połowa, w której pokazaliśmy, charakter, ambicje i zaangażowanie do samego końca. Warto dodać, że dzięki układowi innych meczy dalej jesteśmy liderem w naszej lidze!

Skład gospodarzy: Jakub Osobiński - Dawid Krajnik, Kacper Pyrek, Jakub Szymczak, Krystian Mianowicz - Konrad Owczarek (58` Kacper Kucharek), Filip Dziełak, Szymon Śmieciński (66` Norbert Turowiecki) - Jakub Zagórski (52` Jan Różański), Franciszek Ratajczyk, Olivier Aleksander (49` Jakub Wszałkowski)

Znicz Pruszków - Szkoła Futbolu Wilanów

9:0

15` Olivier Aleksander, 45` Szymon Śmieciński, 58`,73` Krystian Mianowicz, 65`,83`Franciszek Ratajczyk, Jakub Wszałkowski 70`, Kacper Pyrek 79`, 82` Kacper Kucharek