Escola pokonana!

W sobotę w ramach II kolejki Ekstraligi Juniorów Młodszych Znicz Pruszków pokonał na wyjeździe Escole Varsovie Barcelone. Mecz zakończył się wynikiem 4:2 dla Pruszkowian. Oficjalnie w zespole zadebiutował nowy zawodnik - Dawid Krajnik. Serdecznie witamy w drużynie!

Początek pierwszej połowy spotkania należał do gospodarzy. Escola nacierała na bramkę Znicza, lecz chłopaki bronili się i wyprowadzali bardzo groźne kontry. W  20 minucie meczu Filip Dziełak posłał centre z rzutu wolnego w pole karne rywala, tam w zamieszaniu do piłki dopadł Franciszek Ratajczyk i dograł piłkę wzdłuż bramki.W polu karnym najlepiej odnalazł się Konrad Owczarek i pewnym strzałem po ziemi pokonał bramkarza gospodarzy, tym samym zdobył swoją premierową bramkę w barwach Znicza Pruszków. Po trafieniu przez nasz zespół mecz uspokoił się, żadna z drużyn nie miała poważniejszej sytuacji do strzelenia gola. Trwało to do 32 minuty, kiedy arbiter podyktował rzut karny dla gospodarzy po zagraniu ręką naszego zawodnika. Nasz bramkarz nie odgadł zamiarów rywala i napastnik pewnym strzałem doprowadził do wyrównania. Do przerwy wynik 1:1.

W drugiej połowie mecz układał się na korzyść Żółto-Czerwonych. W  51 minucie po dobrze wyprowadzonym kontrataku Filip Dziełak mocnym strzałem w długi róg bramki wyprowadza nas na prowadzenie. Gospodarze ruszyli do odrabiania strat i już 3 minuty później po rzucie wolnym Escola po raz kolejny doprowadziła do wyrównania. Na naszą reakcje nie trzeba było długo czekać bo już w 56 minucie, po kolejnym składnym kontrataku Franciszek Ratajczyk wbił piłkę do bramki rywala. Goście znów ruszyli do odrobienia bramkowej straty, lecz nie przyniosło im to oczekiwanych rezultatów. Znicz nie dał się zaskakiwać rywalowi. W  78 minucie meczu Jan Różański przyjął piłkę w polu karnym i pewnym strzałem w długi róg bramki ustalił wynik meczu. Pokazaliśmy wolę walki i zaangażowanie, dzięki czemu wyszarpaliśmy cenne 3 punkty z bardzo ciężkiego terenu.

Escola Varsovia - MKS Znicz Pruszków

2:4

32`, 54` Patryk Cieślak - 20` Konrad Owczarek, 51` Filip Dziełak, 56` Franciszek Ratajczyk, 78` Jan Różański

Skład Znicza: Jakub Osobiński - Krystian Mianowicz, Kacper Pyrek, Jakub Szymczak, Paweł Jaruszewski - Konrad Owczarek (79` Norbert Turowiecki), Filip Dziełak, Szymon Śmieciński (55` Kacper Kucharek) - Jakub Zagórski (67` Dawid Krajnik), Franciszek Ratajczyk (79` Kamil Biernat), Jakub Wszałkowski (47` Jan Różański)