Zwycięstwo z Bronią.

W środę w ramach 3 kolejki Ekstraligi Juniorów Młodszych Znicz Pruszków podejmował u siebie radomską Broń. Pojedynek obu drużyn zakończył się wygraną Pruszkowian 2:0.

Pierwsza odsłona meczu nie przyniosła dużych emocji, Obydwie drużyny były ospałe, powoli i mozolnie konstruowały swoje ataki. Chociaż Żółto-Czerwoni częściej bywali pod polem karnym rywala to nie przynosiło to upragnionych rezultatów. O każdej nieudanej akcji decydowały detale. Przez praktycznie całą pierwszą połowę gra toczyła się głównie w środku pola, W pierwszej minucie doliczonego czasu gry podopieczni trenera Tomasza Matuszewskiego zerwali się do ataku. Piłka ze środka pola trafiła do Franciszka Ratajczyka, który prostopadłym podaniem obsłużył Jana Różańskiego. Janek pewnym strzałem przy krótkim słupku wyprowadził nas na prowadzenie podcinając skrzydła rywalowi bramką do szatni.

W drugiej połowie spotkania pojedynek był dużo ciekawszy. Z minuty na minute obydwa zespoły rozkręcały się, ale tak samo jak w pierwszej odsłonie meczu Broniarze nie stworzyli sobie poważniejszej sytuacji do wyrównania stanu rywalizacji. Przez duża część drugiej odsłony nasi zawodnicy utrzymywali się przy piłce, cierpliwie i konsekwentnie rozgrywając piłkę i próbując przedostać się w pole karne gości. W  65 minucie Franciszek Ratajczyk wykorzystał dokładne dośrodkowanie Jakuba Zagórskiego. Pewnym strzałem głową tuż przy słupku wyprowadził nasz zespół na dwubramkową przewagę. Pomimo dalszych działań Broni Radom wynik nie zmienił się i na własnym terenie zyskaliśmy kolejne ważne 3 punkty w drodze po awans do Makroregionu.

Znicz Pruszków - Broń Radom

2:0

41` Jan Różański, 65` Franciszek Ratajczyk,

Skład gospodarzy: Jakub Pasieczny - Krystian Mianowicz, Jakub Szymczak, Kacper Pyrek, Dawid Krajnik (65` Kamil Szczepański) - Konrad Owczarek, Filip Dziełak, Szymon Śmieciński (45` Jakub Wszałkowski) - Jakub Zagórski (68` Olivier Aleksander), Franciszek Ratajczyk (74` Kacper Kucharek), Jan Różański (52` Patryk Lenard)